| Valmistaja | LG |
| Mitat | |
| Leveys | 141 mm |
| Korkeus | 9,5 mm |
| Syvyys | 136,5 mm |
| Paino | 200 g |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Kirjoitusnopeus | |
| CD-R (max) | 10x |
| CD-RW (max) | 4x |
| DVD+R (max) | 2,4x |
| DVD-RW (max) | 2x |
| DVD+RW (max) | 2,4x |
| DVD-RAM (max) | 2x |
| DVD+R DL (max) | 2,4x |
| DVD-R DL (max) | 2x |
| DVD-R (max) | 2x |
| Lukunopeus | |
| CD | 24x |
| DVD | 8x |
| Asennustapa | |
| Ulkoinen | On |