| Valmistaja | Logitech |
| Paino | 259 g |
| Takuu | 2 vuotta |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Johdon pituus | 1,5 m |
| Kuulokemikrofoni | On |
| Kuulokkeet | |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Impedanssi | 32 Ohm |
| Herkkyys | 107 dB |
| Taajuusvaste | 20-20000 Hz |
| Elemettien koot | 40 mm |
| Kuulokeliitäntä (USB) | On |
| Peittävä | On |