| Valmistaja | logitech |
| Ominaisuudet | plug and play, ambidexterous |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| DPI | 1 000 |
| Liitäntä | |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 55,4 mm |
| Korkeus | 36,9 mm |
| Syvyys | 88,6 mm |
| Paino | 69 g |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| OS X 10.3 Panther | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Yhteys | |
| Langallinen | On |