| Valmistaja | Makita |
| Nopeus | 2 700 rpm |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Akun jännite | 18 V |
| Pikaistukka | On |
| Maksimi vääntö | 150 Nm |
| Työvalo | On |
| Momentin säätö | On |
| Säädettava kierrosluku | On |
| Iskuluku | 32 400 min-1 |
| Mitat | |
| Pituus | 171 mm |
| Leveys | 79 mm |
| Korkeus | 250 mm |
| Paino | 1,8 kg |