| Valmistaja | Maxcom |
| Radio (Fm) | On |
| Musiikkisoitin | On |
| Herätyskello | On |
| Taskulamppu | On |
| Toimintataajuudet | GSM: 900/1800 |
| Puheaika (maksimi) | 5 h |
| Soittoäänet | Polyfoniset |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| WAP | On |
| Lentotila | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 240 h |
| Hälytystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Muistiinpanot | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| GPRS | On |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 32 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 800 mAh |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 64 000 väriä |
| Lisätieto | TFT-värinäyttö |
| Koko | 1,8 tuumaa |
| Resoluutio | 160 x 128 px |
| Resoluutio (leveys) | 160 px |
| Resoluutio (korkeus) | 128 px |
| Mitat | |
| Pituus | 116 mm |
| Leveys | 54 mm |
| Paksuus | 13,5 mm |
| Paino | 78 g |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 300 kpl |
| SIM-kortti | |
| Dual Sim | On |