| Valmistaja | Maxcom |
| Radio (Fm) | On |
| Musiikkisoitin | On |
| Herätyskello | On |
| Taskulamppu | On |
| Videokuvan toisto | On |
| Puheaika (maksimi) | 7 h |
| Soittoäänet | Polyfoniset |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| WAP | On |
| Lentotila | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 259 h |
| Hälytystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Muistiinpanot | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| SAR (W/kg) | 0,435 |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | On |
| USB | On |
| GPRS | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 0,3 Mpx |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 16 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 600 mAh |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 65 000 väriä |
| Lisätieto | TFT-värinäyttö, 128 ppi |
| Koko | 2,2 tuumaa |
| Resoluutio | 176 x 220 px |
| Resoluutio (leveys) | 176 px |
| Resoluutio (korkeus) | 220 px |
| Mitat | |
| Pituus | 97 mm |
| Leveys | 49,5 mm |
| Paksuus | 17 mm |
| Paino | 78 g |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 100 kpl |