| Valmistaja | MaxCom |
| Radio (Fm) | On |
| Kamera | On |
| Taskulamppu | On |
| Puheaika (maksimi) | 8 h |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 360 h |
| Hälytystoiminto | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | On |
| 3G | On |
| GPRS | On |
| 4G | On |
| Mitat | |
| Leveys | 58 mm |
| Pituus | 128 mm |
| Paksuus | 17,5 mm |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 1 000 kpl |
| Akku | |
| Akkukesto | 1 200 mAh |
| Päänäyttö | |
| Koko | 2 tuumaa |
| Resoluutio | 220 x 176 px |
| Resoluutio (leveys) | 220 px |
| Resoluutio (korkeus) | 176 px |
| SIM-kortti | |
| Dual Sim | On |