| Valmistaja | Microsoft |
| Radio (Fm) | On |
| Internet-selain | On |
| Salama | On |
| Sähköposti | On |
| Herätyskello | On |
| Taskulamppu | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Toimintataajuudet | GSM network: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz, WCDMA network: Band 1 (2100 MHz), Band 5 (850 MHz), Band 8 (900 MHz), LTE FDD network: Band 1 (2100 MHz), Band 3 (1800 MHz), Band 7 (2600 MHz), Band 8 (900MHz), Band 20 (800MHz) |
| Puheaika (maksimi) | 16 h |
| Soittoäänet | MP3, WAV |
| Värinä | On |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Puhelinluettelo | On |
| Näytönsäästäjä | On |
| Lentotila | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 624 h |
| Prosessori | Qualcomm Snapdragon 212, Quad core 1,3GHz |
| Soittoäänien lataus | On |
| Jäljitystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Ajanotto | On |
| Tiedostoeditori | On |
| Muistiinpanot | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muunnin | On |
| Lähiluku (NFC) | On |
| Tuotekuvaus | Microsoft Lumia 650 on älypuhelin, joka rullaa neliytimisellä suorittimella ja 1 GB käyttömuistilla. Siinä on 5” AMOLED-näyttö ja 16 GB sisäistä tallennustilaa, sekä 8 Mpx kamera. Puhelin käyttää Windows 10 -käyttöjärjestelmää, jonka ansiosta tiedostojen kuten kuvien ja videoiden synkronoiminen eri Windows-laitteiden välillä on vaivatonta. Puhelimessa on myös muistikorttipaikka, joka tukee kortteja aina 200 GB kapasiteettiin asti. |
| Kategorian/tuotteen pagetitle | Microsoft Lumia 650 älypuhelin |
| Kategorian/tuotteen metadescrip | Microsoft Lumia 650 on Windows 10 -älypuhelin, joka on varustettu 5” näytöllä, 16 GB tallennuskapasiteetilla ja 8 Mpx kameralla. |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.1 |
| Versio | 4.1 |
| 3G | On |
| WLAN | v. 802.11 b/g/n |
| USB | On |
| GPRS | On |
| EDGE | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 8 Mpx |
| Zoom (digitaalinen) | 2x |
| Lisätieto | automaattinen tarkennus, LED-salama |
| Musiikkisoitin | |
| Tuetut tiedostot | MP3/WAV/eAAC+ |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 200 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 2 000 mAh |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 16 000 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 1 000 |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 16 000 000 väriä |
| Kosketusnäyttö | On |
| Koko | 5 tuumaa |
| Resoluutio | 720 x 1 280 px |
| Resoluutio (leveys) | 720 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 280 px |
| Mitat | |
| Pituus | 142 mm |
| Leveys | 70,9 mm |
| Paksuus | 6,9 mm |
| Paino | 122 g |
| Videon tallennus | |
| Videon laatu | HD |
| Videon tarkkuus | 720p@30fps |
| SIM-kortti | |
| Nano | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 | On |