| Valmistaja | Lenovo, Motorola |
| Radio (Fm) | On |
| Internet-selain | On |
| Salama | On |
| Sähköposti | On |
| Herätyskello | On |
| Taskulamppu | On |
| Toimintataajuudet | GSM / GPRS / EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz), UMTS / HSPA+ (850, 900, 1700, 1900, 2100 MHz), 4G LTE (B1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 19, 20, 25, 28, 38, 40, 41) |
| Soittoäänet | MP3, WAV |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Puhelinluettelo | On |
| Näytönsäästäjä | On |
| Lentotila | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Prosessori | Qualcomm Snapdragon 820, Quad-core (2x2.15 GHz Kryo & 2x1.6 GHz Kryo) |
| Soittoäänien lataus | On |
| Jäljitystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Ajanotto | On |
| Tiedostoeditori | On |
| Muistiinpanot | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muunnin | On |
| Lähiluku (NFC) | On |
| Tuotekuvaus | Ultra-thin design. Unlimited possibilities. |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.1 |
| Versio | 4.1 |
| 3G | On |
| WLAN | v. 802.11 a/b/g/n/ac |
| USB | On |
| GPRS | On |
| EDGE | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 13 Mpx |
| Zoom (digitaalinen) | 8x |
| Lisätieto | dual-LED salama, laser automaattitarkennus, optinen kuvanvakain, f/1.8, 1.12um pikselikoko |
| Musiikkisoitin | |
| Tuetut tiedostot | MP3/AAC+/WAV/FLAC |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 2 000 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 2 600 mAh |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 32 000 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 4 000 |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 16 000 000 väriä |
| Kosketusnäyttö | On |
| Koko | 5,5 tuumaa |
| Resoluutio | 1 440 x 2 560 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 440 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 560 px |
| Mitat | |
| Pituus | 155,3 mm |
| Leveys | 75,3 mm |
| Paksuus | 5,19 mm |
| Paino | 136 g |
| Videon tallennus | |
| Videon tarkkuus | 4K@30fps |
| SIM-kortti | |
| Nano | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 6.0 | On |