| Valmistaja | Lenovo, Motorola |
| Internet-selain | On |
| Salama | On |
| Sähköposti | On |
| Herätyskello | On |
| Taskulamppu | On |
| Toimintataajuudet | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, 3G: 850 / 900 / 1900 / 2100, 4G: LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 13(700), 17(700), 20(800), 25(1900), 26(850), 28(700), 66(1700/2100) |
| Soittoäänet | MP3, WAV |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Puhelinluettelo | On |
| Näytönsäästäjä | On |
| Lentotila | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Prosessori | Qualcomm Snapdragon 835, Octa-core (4x2.35 GHz Kryo & 4x1.9 GHz Kryo) |
| Soittoäänien lataus | On |
| Jäljitystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Ajanotto | On |
| Tiedostoeditori | On |
| Muistiinpanot | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muunnin | On |
| Lähiluku (NFC) | On |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.2 |
| Versio | 4.2 |
| 3G | On |
| WLAN | v. 802.11 a/b/g/n/ac |
| USB | On |
| GPRS | On |
| EDGE | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 12 Mpx |
| Lisätieto | kaksoiskamera (12MP RGB + 12MP monochrome), dual-LED salama, laseravusteinen phase detection automaattitarkennus, f/2.0, 1.25um pikselikoko |
| Musiikkisoitin | |
| Tuetut tiedostot | MP3/AAC+/WAV/Flac |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 2 000 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 2 730 mAh |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 64 000 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 4 000 |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 16 000 000 väriä |
| Kosketusnäyttö | On |
| Koko | 5,5 tuumaa |
| Resoluutio | 1 440 x 2 560 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 440 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 560 px |
| Mitat | |
| Pituus | 155,8 mm |
| Leveys | 76 mm |
| Paksuus | 6,1 mm |
| Paino | 143 g |
| Videon tallennus | |
| Videon tarkkuus | 4K@30fps |
| SIM-kortti | |
| Nano | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 7.1 | On |