| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muistipaikat | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Muistien siirtokyky | 2133 MHz Gt/s |
| Maksimi muistikapasiteetti | 32 Gt |
| Dual Channel | On |
| Lukumäärä | 2 kpl |
| Mitat | |
| Leveys | 173 mm |
| Korkeus | 226 mm |
| Standardi | Micro-ATX |
| Integroitu näytönohjain | |
| Resoluutio (leveys) | 1 536 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 048 px |
| Liitäntä | |
| VGA | On |
| DVI-D | On |
| USB 2.0 | On |
| RJ-45 | On |
| PS/2 | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| Nopeus | 10/100/1000 Mb/s |
| LAN | Realtek RTL8111H |
| Suoritinkanta | |
| Tuetut suoritinmallit | Intel Core i7/i5/i3/Pentium/Celeron 6th Gen |
| Socket 1151 | On |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI-Express x 2.0 | 2 |
| PCI-Express 3.0 x16 | 1 |