| Valmistaja | MSI |
| Valmistajan tuotesivu | www.msi.com/Gaming-gear/Immerse-GH70.html#hero-overview |
| Kuulokemikrofoni | On |
| Kuulokkeet | |
| Impedanssi | 32 Ohm |
| Herkkyys | 100 dB |
| Taajuusvaste | 20-40000 Hz |
| Elementit | Neodyymi |
| Elemettien koot | 50 mm |
| Kuulokeliitäntä (USB) | On |
| Peittävä | On |