| Valmistaja | MSI |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| AMD FreeSync | On |
| Mitat jalustalla | |
| Leveys | 612,24 mm |
| Korkeus | 434,11 mm |
| Syvyys | 205,44 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 27 tuumaa, 68,6 cm, 250 cd/m2, 3000:1, 1 ms, 16:9 |
| Koko | 27 tuumaa |
| Halkaisija | 68,6 cm |
| Kirkkaus | 250 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 3000:1 |
| Vasteaika | 1 ms |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Liitännät | |
| HDMI-portti | On |
| DisplayPort | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 48 W |
| Muotoilu | |
| Kaareva | On |