| Valmistaja | myPhone |
| Radio (Fm) | On |
| Herätyskello | On |
| Taskulamppu | On |
| Lisätieto | IP67-suojaus |
| Toimintataajuudet | GSM: 850/900/1800/1900MHz |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 360 h |
| Prosessori | Mediatek MT6252 |
| Laskin | On |
| Muistiinpanot | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 2.0 |
| Versio | 2.0 |
| USB | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 2 Mpx |
| Musiikkisoitin | |
| Tuetut tiedostot | MP3, AAC, AAC+, eAAC+, AMR, WAV |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 8 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 1 450 mAh |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 32 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 32 |
| Päänäyttö | |
| Koko | 2,2 tuumaa |
| Resoluutio | 144 x 176 px |
| Resoluutio (leveys) | 144 px |
| Resoluutio (korkeus) | 176 px |
| Mitat | |
| Pituus | 126 mm |
| Leveys | 58 mm |
| Paksuus | 17,5 mm |
| Paino | 158 g |
| SIM-kortti | |
| Dual Sim | On |