| Valmistaja | Naim |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Elementit | Two microfibre dome tweeters and two mid drivers, two pistonic passive bass radiators. Custom-made woofer |
| Teho bassovahvistimessa | 100 W |
| Elemettien koot | 1 x Woofer: 145 x 76mm, 2 x Mid-range: 64mm diameter, 2 x Tweeter: 25mm diameter, 2 x Passive Radiator: 148 x 86mm |
| Teho keskikanavassa | 50 W |
| Teho yhteensä | 300 W |
| Tuotekuvaus | Be summoned by the sound. Mu-so Qb is the new compact wireless music system from the engineers behind the award-winning Mu-so. Controlled by a powerful audio brain, Mu-so Qb is alive with custom-made features all designed in our audio laboratories in England. It’s a true feat of sound engineering. From the contours of the glass-filled polymer casing to the bass radiators that help create huge low frequencies – every millimetre of space has been used to great effect. Simple to control and easy to connect, Mu-so Qb delivers a staggering 300 watts of power that unmasks your music with a sound that defies size. |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Sisään menot | Optinen ääni |
| Aux in | On |
| Mitat | |
| Leveys | 218 mm |
| Korkeus | 210 mm |
| Syvyys | 212 mm |
| Paino | 5,6 kg |