| Valmistaja | NEC |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 20 tuumaa, 50 cm, 250 cd/m2, 1000:1, 6 ms, 178 astetta, 178 astetta, 25000:1 |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 20 tuumaa |
| Halkaisija | 50 cm |
| Kirkkaus | 250 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 6 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 25000:1 |
| Mitat jalustalla | |
| Paino | 4,9 kg |
| Leveys | 466 mm |
| Korkeus | 350 mm |
| Syvyys | 213,9 mm |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 600 px |
| Resoluutio (korkeus) | 900 px |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Liitännät | |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| DisplayPort | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 17 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 56 Hz |