| Valmistaja | NEC |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 50 tuumaa, 350 cd/m2, 3000:1, 8 ms, 176 astetta, 176 astetta |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 50 tuumaa |
| Kirkkaus | 350 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 3000:1 |
| Vasteaika | 8 ms |
| Katselukulma | 176 astetta, 176 astetta |
| Pysty | 176 astetta |
| Vaaka | 176 astetta |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 17,5 kg |
| Leveys | 1123,6 mm |
| Korkeus | 646,7 mm |
| Syvyys | 77 mm |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Liitännät | |
| D-Sub | On |
| S/PDIF | On |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| RS232C | On |
| Komponentti | On |
| Komposiitti | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 109 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 56 Hz |