| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Valmistaja | NEC |
| Liitännät | |
| DisplayPort | On |
| HDMI-portti | On |
| HDCP-yhteensopiva | On |
| D-Sub | On |
| DVI-D | On |
| Virkistystaajuus | |
| Vaaka | 83 KHz, 31,5 KHz |
| Maksimi | 83 KHz |
| Minimi | 31,5 KHz |
| Pysty | 75 Hz, 56 Hz |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 178 astetta, 178 astetta, 6 ms, 1000:1, 250 cd/m2, 68,6 cm, 27 tuumaa, 16 700 000 väriä |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Vasteaika | 6 ms |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Kirkkaus | 250 cd/m2 |
| Halkaisija | 68,6 cm |
| Koko | 27 tuumaa |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Mitat jalustalla | |
| Syvyys | 230 mm |
| Korkeus | 548 mm |
| Leveys | 639,3 mm |
| Paino | 7,2 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |