| Valmistaja | NEC |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 7,4 kg |
| Leveys | 556,3 mm |
| Korkeus | 363,2 mm |
| Syvyys | 83,8 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 24,1 tuumaa, 340 cd/m2, 1000:1, 8 ms, 178 astetta, 178 astetta |
| Koko | 24,1 tuumaa |
| Kirkkaus | 340 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 8 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 200 px |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| DVI | On |
| DisplayPort | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 56 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 50 Hz |