| Valmistaja | NEC |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 7,4 kg |
| Korkeus | 363,2 mm |
| Syvyys | 83,8 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 24 tuumaa, 340 cd/m2, 1000:1, 8 ms |
| Koko | 24 tuumaa |
| Kirkkaus | 340 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 8 ms |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 200 px |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| DVI | On |
| DisplayPort | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 56 W |
| Virkistystaajuus | |
| Pysty | 50 Hz, 85 Hz |
| Minimi | 50 Hz |
| Vaaka | 31,5 KHz, 93,8 KHz |