| Valmistaja | NEC |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 79,9 kg |
| Leveys | 1842,8 mm |
| Korkeus | 1067,9 mm |
| Syvyys | 107,3 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 80 tuumaa, 203,2 cm, 460 cd/m2, 5000:1, 6 ms, 176 astetta, 176 astetta, 16:9 |
| Koko | 80 tuumaa |
| Halkaisija | 203,2 cm |
| Kirkkaus | 460 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 5000:1 |
| Vasteaika | 6 ms |
| Katselukulma | 176 astetta, 176 astetta |
| Pysty | 176 astetta |
| Vaaka | 176 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Liitännät | |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| HDCP-yhteensopiva | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| DisplayPort | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 420 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 50 Hz |