| Valmistaja | NEC |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 16,8 kg |
| Korkeus | 565,4 mm |
| Syvyys | 68,3 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 42 tuumaa, 450 cd/m2, 1300:1, 178 astetta, 178 astetta, 16:9 |
| Koko | 42 tuumaa |
| Kirkkaus | 450 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1300:1 |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Liitännät | |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| S-Video | On |
| HDCP-yhteensopiva | On |
| HDMI-portti | On |
| Komponentti | On |
| Komposiitti | On |
| DisplayPort | On |
| Virrankäyttö (valmiustila) | |
| Maksimi | 0,5 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 50 Hz |