| Valmistaja | Netgear |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Modeemi | |
| 3G | On |
| GPRS | On |
| EDGE | On |
| HSDPA | On |
| UMTS | On |
| 4G | On |
| Mitat | |
| Pituus | 109,9 mm |
| Leveys | 68,9 mm |
| Korkeus | 14,6 mm |
| Paino | 127 g |
| WLAN | |
| Sisäinen antenni | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |
| WPS-suojausasetusten määritys | On |