| Valmistaja | Netgear |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Mitat | |
| Leveys | 71,12 mm |
| Korkeus | 114,3 mm |
| Syvyys | 69,85 mm |
| Paino | 167,83 g |
| Kamera | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvakulma | 130° |
| IR-valo | On |
| WLAN | |
| Sisäinen antenni | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |