| Valmistaja | Netgear |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| USB-host | On |
| Mitat | |
| Leveys | 252 mm |
| Korkeus | 31 mm |
| Syvyys | 174 mm |
| Paino | 654 g |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10/100/1000 |
| Lukumäärä | 5 kpl |
| WLAN | |
| IEEE 802.11a | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| IEEE 802.11ac | On |