| Valmistaja | Nikon |
| Tarkkuus | 13,2 Mpx |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Digikamera | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| PictBridge | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| WiFi | On |
| Resoluutiot | |
| Resoluutio 1 | 13 Mpx, 4 160 px, 3 120 px, 4:3 |
| Resoluutio (leveys) | 4 160 px |
| Resoluutio (korkeus) | 3 120 px |
| Kuvasuhde | 4:3 |
| Kuvakenno | |
| Tyyppi | CMOS |
| Värisuodatintyyppi | Päävärisuodin |
| Koko | 1/3,1 " |
| Ominaisuudet | |
| Salama | On |
| Kuvan tallennus | JPEG |
| Tuetut tiedostot | JPEG |
| Äänen tallennus | WAV |
| Videon tallennus | MP4 (H.264/MPEG-4 AVC) |
| ISO-herkkyysalue | 125-1600 |
| Valkotasapaino | |
| Automaattinen | On |
| Mukautettu valkotasapaino | On |
| Hehkulamppu | On |
| Loisteputki | On |
| Loisteputki (kirkas) | On |
| Pilvinen | On |
| Päivänvalo | On |
| Objektiivi | |
| Zoom (optinen) | 3x |
| Zoom (digitaalinen) | 4x |
| Kuvanvakain | Elektroninen |
| Polttoväli laajakulma (35mm) | 30 mm |
| Polttoväli tele (35mm) | 90 mm |
| Valovoima | f/3.3-5.9 |
| Akku | |
| Akun kesto | 220 kuvaa |
| Maksimi | 220 kuvaa |
| Näyttö | |
| Pikselimäärä | 230 000 pikseliä |
| Kirkkauden säätö | 5-tasoinen |
| Peitto | noin 96% |
| Mitat | |
| Leveys | 109,5 mm |
| Korkeus | 67 mm |
| Syvyys | 38 mm |
| Paino | 177 g |
| Kielivaihtoehdot | |
| Suomi | On |
| Ruotsi | On |
| Englanti | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Hopea | On |
| Punainen | On |
| Sininen | On |
| Keltainen | On |
| Valotustavat | |
| Täysautomaatti | On |
| Muotokuva | On |
| Maisema | On |
| Lähikuva | On |
| Urheilu | On |
| Yökuvaus | On |
| Ilman salamaa | On |
| ilotulitus | On |
| lumi | On |
| Salamavalotustavat | |
| Punasilmäisyyden vähennys | On |
| Käsitoiminen salama päällä/pois | On |
| Käyttöympäristö | |
| Kosteus | Enintään 85% |
| Lämpötila | -10 - 40°C |
| Muuta | |
| Asentotunnistin | On |
| Histogrammi | Kirkkaus, RGB |
| Kosteus/pöly -suojaus | On |