| Valmistaja | Nikon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Ohjeluku | 34,5 |
| Mitat | |
| Pituus | 103,5 mm |
| Leveys | 73 mm |
| Korkeus | 137 mm |
| Paino | 420 g |
| Zoom-alue | |
| Polttoväli laajakulma (35mm) | 24 mm |
| Polttoväli tele (35mm) | 200 mm |
| Valonhajoitin | On |
| Salamapään kääntyvyys | |
| Ylös | 90 astetta |
| Oikea | 180 astetta |
| Vasen | 180 astetta |
| Alas | 7 astetta |