| Valmistaja | Nokia |
| Radio (Fm) | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Toimintataajuudet | GSM 900/1800 |
| Puheaika (maksimi) | 15 h |
| Soittoäänet | Polyfoniset |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 720 h |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Akku | |
| Tyyppi | Li-Ion |
| Akkukesto | 800 mAh |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 4 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 4 |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 65 000 väriä |
| Lisätieto | TFT, 143 ppi |
| Koko | 1,8 tuumaa |
| Resoluutio | 120 x 160 px |
| Resoluutio (leveys) | 120 px |
| Resoluutio (korkeus) | 160 px |
| Mitat | |
| Pituus | 112 mm |
| Leveys | 49,5 mm |
| Paksuus | 14,4 mm |
| Paino | 73 g |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Muu käyttöjärjestelmä | Nokia Series 30+ |