| Valmistaja | Nokia |
| Radio (Fm) | On |
| Taskulamppu | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Puheaika (maksimi) | 15 h |
| Soittoäänet | Polyfoniset |
| Värinä | On |
| Kalenteri | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 600 h |
| Laskin | On |
| Muistiinpanot | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Akku | |
| Tyyppi | Li-Ion |
| Akkukesto | 800 mAh |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 4 Mt |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 65 000 väriä |
| Koko | 1,4 tuumaa |
| Resoluutio | 128 x 128 px |
| Resoluutio (leveys) | 128 px |
| Resoluutio (korkeus) | 128 px |
| Mitat | |
| Paino | 69,6 g |
| Pituus | 108,5 mm |
| Paksuus | 14,1 mm |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 2 000 kpl |
| Muistikortti | |
| Ei muistikorttipaikkaa | On |
| SIM-kortti | |
| Dual Sim | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Muu käyttöjärjestelmä | Series 30+ |