| Valmistaja | Nokia |
| Radio (Fm) | On |
| Salama | On |
| Herätyskello | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Puheaika (maksimi) | 13,8 h |
| Soittoäänet | MP3, polyfoniset |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS, MMS |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Näytönsäästäjä | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 744 h |
| Hälytystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Ajanotto | On |
| Valmistajan tuotesivu | www.nokia.com/fi-fi/tuotteet/puhelimet/108/ |
| Muunnin | On |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 3.0 |
| Versio | 3.0 |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 0,3 Mpx |
| Zoom (digitaalinen) | 2x |
| Musiikkisoitin | |
| Tuetut tiedostot | Wav, AAC, MP3, MIDI |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | MicroSD 32 GB asti |
| Akku | |
| Akkukesto | 950 mAh |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 64 000 väriä |
| Lisätieto | LCD |
| Koko | 1,8 tuumaa |
| Resoluutio | 128 x 160 px |
| Resoluutio (leveys) | 128 px |
| Resoluutio (korkeus) | 160 px |
| Mitat | |
| Paino | 70,2 g |
| Pituus | 110,4 mm |
| Paksuus | 13,5 mm |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 500 kpl |
| Muotoilu | |
| Perus | On |