| Valmistaja | Nokia |
| Lisätieto | Vedenkestävä 50 metriin asti |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Android 5.0 tai uudempi, iOS 8.0 tai uudempi |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | E Ink |
| Mitat | |
| Leveys | 34,5 mm |
| Syvyys | 34,5 mm |
| Paksuus | 9,4 mm |
| Paino | 9 g |