| Valmistaja | Nokia |
| Lisätieto | Vedenkestävä 50 metriin asti |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Android 5.0 tai uudempi, iOS 8 tai uudempi |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | On |
| Akku | |
| Tyyppi | CR2025 |
| Mitat | |
| Leveys | 36,3 mm |
| Korkeus | 36,3 mm |
| Paksuus | 11,5 mm |
| Paino | 37 g |