| Valmistaja | Nokia |
| Lisätieto | Vedenkestävä 50 metriin asti |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Android 6.0 tai uudempi, iOS 8.0 tai uudempi |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tuotekuvaus | Nokia Steel HR on klassista analogista kelloa muistuttava edistyksellinen älykello sekä sykemittari, joka pitää sinut jatkuvasti yhteydessä muuhun maailmaan ja kannustaa sinua aktiivisempaan elämäntapaan. Ruostumattomasta teräksestä valmistettu Nokia Steel HR -älykello on suunniteltu jokapäiväiseen käyttöön ympäri vuorokauden kaikissa olosuhteissa, ja kestää myös vedessä kun pulahdat uima-altaaseen. Älykellon jatkuva sykkeenseuranta, Health Mate- sovellus sekä unenlaadun mittaus tekevät Nokia Steel HR:sta oivallisen kuntoilupäiväkirjan, kannustavan personal trainerin sekä kokonaisvaltaisen hyvinvoinnin edistäjän, joka näyttää kaiken lisäksi hyvältä ranteessasi. |
| Kategorian/tuotteen metadescrip | Nokia Steel HR on tyylikäs ja monipuolinen älykello, joka seuraa myös fyysistä hyvinvointiasi. Tarjoukset näet Hintaseurannasta. |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.0 |
| Versio | 4.0 |
| Näyttö | |
| Tyyppi | OLED |
| Koko | 1,4 " |
| Mitat | |
| Leveys | 36 mm |
| Syvyys | 36 mm |
| Paksuus | 12,5 mm |
| Paino | 39 g |
| Ominaisuudet | |
| Sykesensori | On |