| SSD | On |
| Native Command Queuing (NCQ) | On |
| Ohjain | SandForce® 2281 |
| TRIM tuki | On |
| S.M.A.R.T. | On |
| Virrankulutus (Idle) | 1,65 W |
| Virrankulutus (luku/kirjoitus) | 3 W |
| Muistin tyyppi | MLC |
| Keskimääräinen vikaantumisjakso | 2 milj. tuntia |
| Kirjoitusnopeus | 520 Mt/s |
| Lukunopeus | 550 Mt/s |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Takuu | 3 vuotta |
| Koko | 1,8 tuumaa |
| Kapasiteetti | 80 Gt |
| Valmistaja | OCZ |
| Liitettävyys | |
| SATA | On |
| Mitat | |
| Leveys | 54 mm |
| Korkeus | 5 mm |
| Syvyys | 78,5 mm |
| Paino | 88 g |