| Valmistaja | Oki |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Äänenvoimakkuus | 57 db |
| Tulostustekniikka | matriisikirjoitin |
| Neulojen lukumäärä | 9 kpl |
| Matriisitulostin | On |
| Mustavalko | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| FireWire | On |
| Mitat | |
| Leveys | 438 mm |
| Korkeus | 191 mm |
| Syvyys | 375 mm |
| Paino | 7,5 kg |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Tulostusnopeus | |
| Luonnos | 700 merkkiä sekunnissa |
| Normaalilaatu | 108 merkkiä sekunnissa |