| Valmistaja | Oki |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | matriisikirjoitin |
| Neulojen lukumäärä | 24 kpl |
| Matriisitulostin | On |
| Mustavalko | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Lisätieto | Toimii myös windows server 2003 ja 2008 |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| OS X 10.3 Panther | On |
| Linux | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Mitat | |
| Leveys | 592 mm |
| Korkeus | 191 mm |
| Syvyys | 375 mm |
| Paino | 10 kg |
| Liitettävyys | |
| Ethernet | On |
| Äänenvoimakkuus | |
| Äänitaso toiminnassa | 57 dbA |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 1,5 |
| Virrankäyttö (huippu) | 52 |
| Tulostusnopeus | |
| Luonnos | 576 merkkiä sekunnissa |
| Normaalilaatu | 240 merkkiä sekunnissa |