| Valmistaja | Oki |
| Takuu | 36kk |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Neulojen lukumäärä | 9 kpl |
| Matriisitulostin | On |
| Mustavalko | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 398 mm |
| Korkeus | 116 mm |
| Syvyys | 345 mm |
| Paino | 5,8 kg |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (huippu) | 27,56 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 1,5 |
| Tulostusnopeus | |
| Luonnos | 435 merkkiä sekunnissa |
| Normaalilaatu | 290 merkkiä sekunnissa |
| Paperinkäsittely | |
| Maksimi paperiarkin koko | 254mm leveä |