| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/1.8 |
| Linssin polttoväli | 25 |
| Tarkennusetäisyys | 25 cm |
| Rakenne | 9 elementtiä 7 ryhmässä |
| Vastavalosuoja | On |
| Suodinkierteet | 45 mm |
| Tuotekuvaus | Olympus M.Zuiko 25/1.8 tarjoaa parasta suorituskykyä kun haluat syväterävyyttä kuviisi (bokeh-efekti) Soveltuu hyvin lähikuvaamiseen sekä hämärässäkuvaamiseen. Objektiivin kuvanlaatu on luokkansa parasta ja kuvakulma on ihmissilmälle luonnollinen. Objektiivin väri on musta ja se tekee kamerastasi tyylikkään ja huomaamattoman näköisen., Olympus M.Zuiko 25/1.8 tarjoaa parasta suorituskykyä kun haluat syväterävyyttä kuviisi (bokeh-efekti) Soveltuu hyvin lähikuvaamiseen sekä hämärässäkuvaamiseen. Objektiivin kuvanlaatu on luokkansa parasta ja kuvakulma on ihmissilmälle luonnollinen. Objektiivin väri on hopea ja se tekee kamerastasi tyylikkään ja huomaamattoman näköisen. |
| Valmistaja | Olympus |
| Mitat | |
| Halkaisija | 57,8 mm |
| Pituus | 42 mm |
| Paino | 137 g |