| Valmistaja | Olympus |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/4.0-5.6 |
| Linssin polttoväli | 14-150mm |
| Rakenne | 15 elementtiä 11 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 7 |
| Suodinkierteet | 58 mm |
| Mitat | |
| Paino | 285 g |
| Pituus | 83 mm |
| Halkaisija | 63,5 mm |
| Ominaisuudet | |
| ED (Extra-Low Dispersion) | On |
| Objektiivin tyyppi | |
| Superzoom | On |
| Kiinnitys | |
| Micro Four Thirds | On |