| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/4.8-6.7 |
| Linssin polttoväli | 75-300mm |
| Rakenne | 16 elementtiä 13 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 7 |
| Suodinkierteet | 58 mm |
| Valmistaja | Olympus |
| Tuotekuvaus | Olympus M.Zuiko 75-300mm f/4.8-6.7 ED II on erittäin nopeatarkenteinen ja kompakti teleobjektiivi. Objektiivi kulkee kätevästi kaikkialla mukana. Soveltuu hyvin lähikuvaamiseen, sekä eläin- ja maisemakuvaamiseen.Soveltuu hyvin myös korkealaatuiseen videokuvaamiseen nopean ja lähes äänettömän tarkennuksen ansiosta. |
| Mitat | |
| Pituus | 116,5 mm |
| Halkaisija | 69 mm |
| Paino | 423 g |
| Objektiivin tyyppi | |
| Zoom tele | On |