| Etäisyyssuhde | 1,5-1,8:1 |
| Kauko-ohjain | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Valmistaja | Optoma |
| Asennus | |
| Pöytäasennus | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Kattokiinnitys | On |
| Liitännät | |
| USB-host | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| RS232C | On |
| HDMI-portti | On |
| D-Sub | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (säästötila) | 241 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,5 |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 297 |
| Keystone | |
| Pysty +/- | 40 astetta |
| Tyyppi | pysty |
| Heittoetäisyys | |
| Max | 9,19 m |
| Min | 0,77 m |
| Lamppu | |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 6 000 tuntia |
| Lampun käyttöikä | 4 000 tuntia |
| Teho | 190 W |
| Suorituskyky | |
| V-Sync Range | 25-85 |
| H-Sync Range | 15-91 |
| Optinen zoom | |
| Lisätieto | mnuaalinen |
| Kuva | |
| Kirkkaus | 3 500 ANSI lumenia |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Kontrastisuhde | 15000:1 |
| Resoluutio | 1 080 x 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Värienmäärä | 1 073 400 000 väriä |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 26 db |
| Väri | |
| Musta | On |
| Kaiutin | |
| Määrä | 8 kpl |
| Mitat | |
| Leveys | 324 mm |
| Korkeus | 97 mm |
| Syvyys | 234 mm |
| Paino | 3,1 kg |