| Valmistaja | Panasonic |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Kenno | |
| Tyyppi | CMOS |
| Pikseleitä kaikkiaan | 15,49 mpix |
| Teholliset pikselit | 12,89 |
| Mitat | |
| Leveys | 216 mm |
| Korkeus | 181 mm |
| Syvyys | 374 mm |
| Paino | 2 700 g |
| Liitännät | |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| Mikrofoni | On |