| Valmistaja | Panasonic |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Mitat | |
| Leveys | 179 mm |
| Korkeus | 171 mm |
| Syvyys | 329 mm |
| Paino | 2 600 g |
| Näyttö | |
| Koko | 3,5 tuumaa |
| Pikselimäärä | 1 560 000 pikseliä |
| Videokuvan tallennus | |
| Laatu 1 | 1 920 px, 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Muisti | |
| Tuetut muistikorttityypit | P2 |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Objektiivi | |
| Suodattimen halkaisija | 72 mm |
| Kenno | |
| Pikseleitä kaikkiaan | 2,2 mpix |