| Valmistaja | Panasonic |
| Kosketusnäyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Objektiivi | |
| Zoom (optinen) | 38x |
| Zoom (digitaalinen) | 50x |
| Valovoima | f/1.8-4.2 |
| Kuvanvakain | Optinen |
| Polttoväli laajakulma (35mm) | 32,3 mm |
| Polttoväli tele (35mm) | 1 646 mm |
| Näyttö | |
| Tyyppi | TFT LCD |
| Koko | 2,7 tuumaa |
| Pikselimäärä | 230 400 pikseliä |
| Käsisäätö | Taustavalo, Kirkkaus |
| Kenno | |
| Suodin | Päävärisuodin |
| Pikseleitä kaikkiaan | 2,5 mpix |
| Teholliset pikselit | 2,2 |
| Mitat | |
| Leveys | 114 mm |
| Korkeus | 60 mm |
| Syvyys | 181 mm |
| Paino | 53 g |
| Videokuvan tallennus | |
| Laatu 1 | 1 920 px, 1 080 px, 50i, 25p fps |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvataajuus | 50i, 25p fps |
| NTSC | On |
| Tallennusmuodot | MPEG-4 AVC/H.264 |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| WiFi | On |
| NFC | On |
| Muisti | |
| Tuetut muistikorttityypit | SDXC |
| Kielivaihtoehdot | |
| Suomi | On |
| Ruotsi | On |
| Englanti | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Punainen | On |