| Valmistaja | Panasonic, Canon |
| Aukko | 2,8 |
| Linssin polttoväli | 45 |
| Tarkennusetäisyys | 50 cm |
| Suodattimen halkaisija | 46 cm |
| Tuotekuvaus | Panasonic Leica DG Macro-Elmarit 45mm f/2.8 on Micro Four Thirds -standardiin perustuva objektiivi, jossa on Mega O.I.S. -kuvanvakaaja takaamassa tarkat kuvat käsivaraltakin kuvattaessa tai hämäräkuvauksessa.Objektiivi on yhteensopiva kontrastiin perustuvan automaattitarkennuksen kanssa. Vääristymät, kromaattiset aberraatiot, haamukuvat ja heijastumat jäävät pois Leican huippulaadun vuoksi. |
| Mitat | |
| Paino | 225 g |
| Pituus | 62,5 mm |
| Halkaisija | 63 mm |