| Valmistaja | Panasonic |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/2.8 |
| Linssin polttoväli | 200mm |
| Rakenne | 15 elementtiä 13 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 9 |
| Suodinkierteet | 77 mm |
| Mitat | |
| Paino | 1 245 g |
| Pituus | 174 mm |
| Halkaisija | 87,5 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Kiinteä tele | On |
| Kiinnitys | |
| Micro Four Thirds | On |