| Valmistaja | Panasonic |
| Tarkkuus | 10,28 Mpx |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Live view -tila | On |
| Järjestelmäkamera | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| Mikrofoni | On |
| WiFi | On |
| Kuvakenno | |
| Tyyppi | CMOS |
| Värisuodatintyyppi | Päävärisuodin |
| Kuvasuhde | 4:3 |
| Koko | 17,3 x 13,0 mm |
| Kennon puhdistus | Supersonic Wave Filter |
| Rajauskerroin | 2x |
| Valkotasapaino | |
| Salama | On |
| Automaattinen | On |
| Mukautettu valkotasapaino | On |
| Päivänvalo | On |
| Pilvinen | On |
| Hehkulamppu | On |
| Loisteputki | On |
| Loisteputki (kirkas) | On |
| Näyttö | |
| Kosketusnäyttö | On |
| Pikselimäärä | 1 620 000 pikseliä |
| Käsisäätö | Kirkkaus |
| Peitto | noin 100% |
| Kääntyvä näyttö | On |
| Etsin | |
| Suurennus | noin 0,76x |
| Diopterisäätö | On |
| Mitat | |
| Leveys | 138,5 mm |
| Korkeus | 98,1 mm |
| Syvyys | 87,4 mm |
| Paino | 660 g |
| Ominaisuudet | |
| Kuvan tallennus | JPEG, RAW |
| Tuetut tiedostot | JPEG, RAW |
| Videon tallennus | AVCHD, MP4, MOV |
| Maksimi kuvausnopeus | 11 kuvaa/s |
| ISO-herkkyysalue | 80-204800 |
| Resoluutiot | |
| Resoluutio 1 | 3 680 px, 2 760 px, 4:3 |
| Resoluutio (leveys) | 3 680 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 760 px |
| Videokuvan tallennus | |
| PAL | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| NTSC | On |
| Kuvataajuus | 59.94, 50, 25, 24 fps |
| Kielivaihtoehdot | |
| Suomi | On |
| Ruotsi | On |
| Englanti | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Tarkennus | |
| Automaattinen tarkennus | On |
| Kasvontunnistus | On |
| Manuaalinen tarkennus | On |
| Valotustavat | |
| Täysautomaatti | On |
| Muotokuva | On |
| Urheilu | On |
| Ilman salamaa | On |
| Valotusajan esivalinta | On |
| Automaattinen syväterävyys | On |
| Himmenninaukon esivalinta | On |
| Salamavalotustavat | |
| Käsitoiminen salama päällä/pois | On |
| Punasilmäisyyden vähennys | On |
| Valotuksen käsinsäätö | On |
| Hidas täsmäys | On |
| Akku | |
| Akun kesto | 1 300 kuvaa, 410 kuvaa |
| Maksimi | 1 300 kuvaa |
| Minimi | 410 kuvaa |
| Kapasiteetti | 1 860 mAh |
| Salama | |
| Varusteluisti | On |
| HotShoe | On |
| Muuta | |
| Histogrammi | Kirkkaus, RGB |
| Asentotunnistin | On |
| Käyttöympäristö | |
| Lämpötila | -10 - 40°C |
| Kosteus | 10 - 80% |