| Valmistaja | Panasonic |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Live view -tila | On |
| Järjestelmäkamera | On |
| Kuvakenno | |
| Tarkkuus | 16,84 Mpx |
| Tyyppi | CMOS |
| Värisuodatintyyppi | Päävärisuodin |
| Kuvasuhde | 4:3 |
| Koko | 17,3 x 13,0 mm |
| Kennon puhdistus | Supersonic wave filter |
| Rajauskerroin | 2x |
| Ominaisuudet | |
| Salama | On |
| Kuvan tallennus | JPEG, RAW |
| Tuetut tiedostot | JPEG, RAW |
| Videon tallennus | AVCHD, MP4 |
| Valkotasapaino | |
| Automaattinen | On |
| Mukautettu valkotasapaino | On |
| Päivänvalo | On |
| Pilvinen | On |
| Hehkulamppu | On |
| Loisteputki | On |
| Loisteputki (kirkas) | On |
| Etsin | |
| Pikselimäärä | 2 764 800 pikseliä |
| Peitto | Noin 100% |
| Diopterisäätö | On |
| Näyttö | |
| Käsisäätö | Kirkkaus |
| Mitat | |
| Leveys | 122 mm |
| Korkeus | 70,6 mm |
| Syvyys | 43,9 mm |
| Paino | 426 g |
| Resoluutiot | |
| Resoluutio 1 | 4 592 px, 3 448 px, 4:3 |
| Resoluutio (leveys) | 4 592 px |
| Resoluutio (korkeus) | 3 448 px |
| Videokuvan tallennus | |
| PAL | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Kuvataajuus | 25 fps |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Mikrofoni | On |
| WiFi | On |
| NFC | On |
| Kielivaihtoehdot | |
| Suomi | On |
| Ruotsi | On |
| Englanti | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Tarkennus | |
| Automaattinen tarkennus | On |
| Kasvontunnistus | On |
| Manuaalinen tarkennus | On |
| Valotustavat | |
| Täysautomaatti | On |
| Muotokuva | On |
| Maisema | On |
| Urheilu | On |
| Yökuvaus | On |
| Ilman salamaa | On |
| Ohjelmoitu automaatti | On |
| Valotusajan esivalinta | On |
| Automaattinen syväterävyys | On |
| Himmenninaukon esivalinta | On |
| ilotulitus | On |
| lumi | On |
| Salamavalotustavat | |
| Käsitoiminen salama päällä/pois | On |
| Punasilmäisyyden vähennys | On |
| Valotuksen käsinsäätö | On |
| Hidas täsmäys | On |
| Salama | |
| Varusteluisti | On |
| HotShoe | On |
| Kuvaus | |
| Jatkuva kuvaus | On |
| Väriavaruus | sRGB / AdobeRGB |
| Muuta | |
| Histogrammi | Kirkkaus, RGB |
| Asentotunnistin | On |
| Käyttöympäristö | |
| Lämpötila | 0 - 40°C |