| Tuotekuvaus | Uskomattoman pieni ja tyylikäs metallirunkoinen kuvanvakaajalla varustettu laajakulmainen objektiivi. Objektiivi soveltuu hyvin potretti-, maisema ja henkilökuvaamiseen ja toimii hyvin ahtaissa tiloissa. Tarkennuksen sisäinen ohjausjärjestelmä ja askelmoottori tekevät objektiivin toiminnasta tasaista ja hiljaista |
| Suodinkierteet | 37 mm |
| Rakenne | 8 elementtiä 7 ryhmässä |
| Suurennus | 0,13 |
| Tarkennusetäisyys | 20 cm |
| Linssin polttoväli | 12-32 |
| Aukko | f/3.5-5.6 |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Valmistaja | Panasonic |
| Mitat | |
| Halkaisija | 55,5 mm |
| Pituus | 24 mm |
| Paino | 70 g |