| Valmistaja | Panasonic |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | 3,5-5,6 |
| Linssin polttoväli | 14-140 |
| Rakenne | 14 elementtiä 12 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 7 |
| Suodinkierteet | 58 mm |
| Tuotekuvaus | Panasonic Lumix G Vario 14-140mm f/3.5-5.6 Power O.I.S. on kompakti ja tyylikäs superzoomobjektiivi, jossa on kuvanvakaaja helpottamassa käsivaralta kuvaamista.Hiljainen integroidun tarkennusjärjestelmän ja askelmoottorin ansiosta |
| Mitat | |
| Paino | 265 g |
| Pituus | 75 mm |
| Halkaisija | 67 mm |